Студенти інституту фізичної культури і здоров’я практикують в Міжнародному реабілітаційному центрі AXIS (Словаччина)

Війна вносить корективи в життя студентів і частина з них, в силу обставин, опинилися за межами своєї країни. Проте, незважаючи навіть на вимушене переселення в країни Європи, студенти навчально-наукового інституту фізичної культури і здоров’я Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка не припиняють свого освітньо-професійного розвитку. Так, вже другий тиждень дві студентки спеціальності «Фізична терапія, ерготерапія» засвоюють свої теоретичні знання на практиці: Анастасія Дудок (гр. ФТЕ-42Б) в Міжнародному реабілітаційному центрі AXIS (м. Piestany, Словаччина) і Євгенія Херло (гр. ФТЕ-32Б) у філії Міжнародного реабілітаційного центру AXIS (м. Visaginas, Литва). Це стало можливим завдяки тому, що інститут підтримує зв’язки зі своїми випускниками, які сьогодні працюють в реабілітаційних закладах Європи. Саме Роман Бас – випускник нашого університету, який є директором Міжнародного реабілітаційного центру AXIS у Словаччині, за сприяння директора навчально-наукового інституту фізичної культури і здоров’я ДДПУ ім. І.Франка професора Миколи Лук’янченка прийняв наших студенток у свою велику реабілітаційну команду.

2
4
3
5

У реабілітаційному центрі наші студенти залучені до реалізації ряду реабілітаційних програм для пацієнтів з різними формами дитячого церебрального паралічу, наслідками інсульту і черепно-мозкової травми, наслідками травм хребта і спинного мозку та порушень спінального кровообігу, з розладами аутичного спектру, генетичними синдромами, затримкою психомоторного розвитку, синдромом дефіциту уваги з гіперактивністю, труднощами в навчанні, та ін. Практикуючи в реабілітаційному центрі AXIS, студенти здобувають нові знання та набираються практичного досвіду для своєї майбутньої професії. Попри щоденну зайнятість з пацієнтами, студентки встигають відвідувати теоретичні онлайн-заняття в рідному університеті.
Сьогодні директор навчально-наукового інституту фізичної культури і здоров’я ДДПУ ім. І Франка професор Микола Лук’янченко вирішує питання офіційної співпраці нашого університету з Міжнародним реабілітаційним центром AXIS, за результатами якої кращі студенти спеціальності «Фізична терапія, ерготерапія» зможуть проходити клінічні практики ще в одній країні ЄВРОСОЮЗУ. Треба відзначити, що для студентів інституту фізичної культури і здоров’я – майбутніх фахівців сфери реабілітації, можливим є семестрове навчання в університеті прикладних наук VIVES (Бельгія), а також проходження клінічних практик у реабілітаційній клініці «ADELI» (Словаччина) і в реабілітаційному центрі «SAREMA» (Чехія).