Доцент Роман Проць провів навчально-методичний семінар у Києві

27 – 28 січня 2022 року в Києві відбувся навчально-методичний семінар для провідних фахівців арбітражу футзалу, участь в якому взяли 30 найкращих арбітрів з усіх регіонів України, котрі проводять матчі Екстра-ліги.
В перший день семінару основним доповідачем у конференц-залі Української асоціації футболу виступав представник Дрогобицького університету – доцент кафедри спортивних дисциплін і туризму, кандидат педагогічних наук Роман Проць. Більше п’яти годин за Програмою семінару доповідач, в минулому арбітр національної категорії, який має сертифікат FIFA і очолює комісію інструкторів Комітету арбітражу Асоціації футзалу України, детально аналізував усі методичні аспекти складних ігрових ситуацій, що завжди виникають у такому динамічному виді спорту як футзал. Для цього було проведено спеціальне відеотестування, за результатами якого оперативно визначено моменти з найбільшою розбіжністю рішень в учасників семінару. Таким ситуаціям Роман Проць приділив особливу увагу і запропонував уніфіковані шляхи для їх вирішення, водночас посилаючись на найсучасніші тенденції та наводячи навіть приклади з футзального EURO-2022, яке зараз відбувається у Нідерландах.
Другого дня, після складання фітнес-тесту FIFA, учасникам заходу було продемонстровано презентацію щодо тлумачення гри рукою і сучасного трактування пов’язаних із цим порушень, які завжди викликали і викликатимуть жваві дискусії у спортивній спільноті. У заключній частині семінару Роман Проць акцентував на тактичному розумінні гри для вдалого вибору позиції та пріоритетах у зонах контролю ігрових дій для досконалої командної роботи рефері.
Підбиваючи підсумки, куратор футзального арбітражу інструктор UEFA Віктор Дердо та голова КА АФУ Сергій Кравцов високо оцінили роботу навчально-методичного семінару, що сприятиме подальшому вдосконаленню його учасників і підвищенню якості їхньої роботи на футзальних змаганнях усіх рівнів.