Засідання круглого столу

28 травня 2021 року минає 105 років від часу смерті визначного Українця, письменника, інтелектуала, пророка і провідника українського народу Івана Франка.
У відповідності до плану заходів з нагоди вшанування 105-х роковин з дня смерті Івана Франка в Дрогобицькому державному педагогічному університеті кафедра теорії та методики фізичного виховання навчально-наукового інституту фізичної культури і здоров’я провела засідання круглого столу «Місце фізичної культури у родині І. Франка». З доповіддю виступив старший викладач кафедри Лемешко О.С.
Він розповів: У Франковій родині культивувалося гасло “У здоровому тілі – здоровий дух”. Прикладом для дітей був сам Франко, який, окрім ранкових водних процедур, до старості вправлявся гантелями та любив довгі піші походи. Взимку подвір’я садиби заливали водою – і діти мали ковзанку. Також з’їжджали згори вулицею на лижах і санчатах. А навесні влаштовували перегони, ігри та забави.

Заохочення до таких розваг переросло в систематичне заняття спортом. Діти Франка займалися гімнастикою, фехтуванням та лижвярством, грали у футбол і теніс. Тарас і Петро викладали руханку в гімназіях, написали низку праць із тіловиховання та спорту.