Олімпійський день на Дрогобиччині…

23 червня, Дрогобиччина урочисто відзначила Олімпійський день – 2015, провівши цілу низку заходів, серед яких на окрему увагу заслуговує міжнародний велопробіг «Духовні святині Богу та Світу», організований на пошанування 150-річчя від дня народження Митрополита Андрея Шептицького та 200-річчя від дня народження отця Михайла Вербицького. Програмою велопробігу передбачено відвідування 22 дерев’яних церков Карпат в Україні та Польщі, внесених до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.
Символічно, що клуб мандрівників «Прикарпаття» зі Стрия і депутат обласної ради Богдан Сидорак спільно з відділом фізичної культури та спорту виконкому Дрогобицької міської ради (Роман Проць), структурним підрозділом молоді та спорту Дрогобицької райдержадміністрації (Олег Войтечко), ГО «DROHOBYCH BICYCLE CITY» (Юрій Тудрій, о. Ігор Цмоканич, Тарас Гелета), факультетом фізичного виховання ДДПУ імені Івана Франка (Роман Чопик), СДЮШОР з велоспорту «Медик» (Павло Попович) та спортивною громадськістю Дрогобиччини обрали для велопробігу саме 23 червня – День заснування Міжнародного олімпійського комітету.

олімп-день-2015-2
олімп-день-2015-3
олімп-день-2015-4
олімп-день-2015-5
олімп-день-2015-6

Чисельна колона велосипедистів з прапорами України та НОКу проїхавши через усе місто Дрогобич, здійснила зупинку в дворику Ратуші, де у Мармуровій залі, на учасників та організаторів дійства очікував теплий прийом в. о. міського голови, секретаря міської ради Тараса Метика.
Після презентаційної частини програми учасникам велопробігу запропонували подивитися на Дрогобич з найвищої вершини міста – вежі Ратуші та зробити фото на пам’ять. Відтак маршрут велосипедистів проліг до найбільшої сакральної цінності Дрогобича – церкви Св. Юра. Крім свіжих вражень, учасники велопробігу отримали благословення о. Ігоря Цмоканича. Він окропив паломників і їхніх «двоколісних залізних коней» свяченою водою. До речі, сам священнослужитель належить до любителів велосипедного спорту і є одним із засновників ГО «DROHOBYCH BICYCLE CITY». На прощання о. Ігорю та іншому співзасновнику громадського об’єднання Юрію Тудрію, який вправно керував колоною велопробігу у Дрогобичі, гості вручили пам’ятні футболки.