Практика магістрів з фізичної терапії в Західному реабілітаційно-спортивному центрі НКСІУ

У період з 26 жовтня до 27 листопада 2020 року ми, студенти 2 курсу магістратури спеціальності «Фізична терапія, ерготерапія» ДДПУ імені Івана Франка, Олександра Буцик, Марта Верес, Роман Руслан, Сидорчук В’ячеслав, Лілія Швед проходили практику з фізичної терапії в Західному реабілітаційно-спортивному центрі НКСІУ. ЗРСЦ НКСІ – це одна з найсучасніших реабілітаційно-спортивних баз України та Європи, розташована на Львівщині (с. Яворів, вул. Рівних прав і можливостей,1, Турківського району, Львівської області). У період нашої практики в центрі проходили оздоровлення і активну реабілітацію учасники з восьми областей України з відхиленнями в стані здоров’я, зумовлені наслідками вроджених і перенесених захворювань та травм: ДЦП, наслідки електротравми, глухота, захворювання опорно-рухового апарату, вади зору, ампутація кінцівок.

За час перебування в реабілітаційному центрі, ми навчились складати індивідуальні програми реабілітації, використовуючи МКФ (Міжнародну класифікацію функціонування), засвоювали практичні навички обстеження і тестування учасників загальноприйнятими у фізичній терапії та ерготерапії методиками, тестами і шкалами. Ми мали можливість спробувати себе в ролі куратора в тренажерному залі, самостійно проводили заняття, власноруч виготовляли ортопедичні ортези для верхніх і нижніх кінцівок.


На практиці в реабілітаційному центрі ми ознайомились зі скандинавською ходьбою та спортивним орієнтуванням, по якому проводили змагання. Усім нам неймовірно сподобалось брати участь у психофізичному занятті, і ми зрозуміли, що будемо обов’язково використовувати психофізичні прийоми у своїй майбутній роботі. Мали змогу відвідати майстер-класи з виготовлення ляльки-мотанки, мандали, новорічних прикрас, розвиваючи тим самим в учасників дрібну моторику. У вільний від практичних занять час ми ходили в походи в гори, слухали лекції і кожен з нас також підготував і самостійно провів лекцію на обрану тему.
Під керівництвом Роди Наталії Петрівни, Кириченко Ірини Людвігівни, Гридасова Олега ми не тільки виконували завдання, передбачені програмою практики, а й відкрили для себе нові можливості і засоби зміцнення здоров’я, відновлення участі й діяльності, які, безперечно, будемо застосовувати в майбутній професійній роботі. Дякуємо Західному реабілітаційно-спортивному центру НКСІУ та Дрогобицькому державному педагогічному університету за організовану для нас практику, де ми здобули для себе великий багаж знань, навичок та досвіду.