ПЕРША ЗУСТРІЧ «LEARNING NET» В РАМКАХ РЕАЛІЗАЦІЇ ПРОЄКТУ Erasmus + KA2 “UKROTHE”

22 вересня 2020 р. на кафедрі фізичної терапії, ерготерапії Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка відбулася перша робоча зустріч команди проєкту Erasmus+ KA2 “UKROTHE: Developing an Occupatioal Therapy study programme in Ukraine (609589-EPP-1-2019-1-BE-EPPKA2-CBHE-JP)” з учасниками Learning net (навчальної мережі).
Навчальна мережа була створена на підготовчому етапі реалізації проекту. Метою навчальної мережі в рамках роботи над проєктом є об’єднати і залучити до співпраці спільноту, яка зацікавлена у розробці нової якісної освітньої програми для підготовки ерготерапевтів в Україні, і яка готова для цього ділитися своїми знаннями і досвідом. Ключем до досягнення мети Learning net є різноманітність її учасників. Саме тому до участі в Learning net ми запросили представників влади, лікувальних установ, громадських організацій, навчальних закладів.
У зустрічі взяли участь викладачі інституту фізичної культури і здоров’я Ірина Турчик, Наталя Закаляк, Ніна Грибок, Юрій Рогаля, Роман Чопик, Марія Кузан, Оксана Фігура та члени створеної Learning net: Ігор Андрейко – завідувач відділення відновного лікування КНП «Дрогобицька міська лікарня №1»; Ірина Шустова – директор Інклюзивно-ресурсного центру м. Дрогобич; Леся Пашко – начальник відділу молодіжної політики, сім`ї та спорту Дрогобицької міської ради; Андрій Живчин – реабілітолог-масажист у медичному центрі «Консиліум», м. Дрогобич; Ігор Явір – студент-магістрант Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка; Іван Райхель – вчитель-реабілітолог в Інклюзивно-ресурсному центрі, м. Борислав; Анна Гутей – ерготерапевт у Центрі відновного лікування «Модричі», м. Трускавець; Василь Клепач – реабілітолог – масажист в санаторії Карпати, м. Трускавець; Анатолій Смолень – адміністратор Благодійного фонду «Карітас SDD», м. Дрогобич.

Учасники зустрічі

Ірина Турчик розповіла учасникам навчальної мережі про мету проєкту Erasmus+ KA2 “UKROTHE», яка полягає в розробці освітньої програми з ерготерапії за грантової підтримки Європейської комісії, про шляхи її досягнення і окреслила роль і основну діяльність Learning net в реалізації проекту, зазначивши, що члени навчальної мережі мають виступати експертами зі змісту нової освітньої програми, ділитися досвідом, ідеями, баченням проблеми.
Наталя Закаляк ознайомила учасників зустрічі з результатами першого етапу реалізації проекту Erasmus+ KA2 “UKROTHE», звернувши увагу присутніх на важливість максимально можливого поширення інформації про проект учасниками Learning net і тим самим підвищення обізнаності громадськості щодо ерготерапії в Україні, підвищення інтересу до вступу на нову навчальну програму.

Н. Закаляк інформує про результати реалізації I-го етапу проєкту

Учасниками Learning net активно дискутувалося питання підготовки майбутніх ерготерапевтів, вони висловлювали свої думки щодо необхідності створення нової програми.

Позаяк більшість членів Learning net брали участь в опитуваннях і анкетуваннях, які проводили Ірина Турчик, Наталя Закаляк і Ніна Грибок з метою оцінки потреби розробки нової освітньо-професійної програми з ерготерапії в Україні, то всім цікавими є результати аналізу цих інтерв’ю. Вирішили, що темою наступної зустрічі команди проєкту з учасниками Learning net в грудні 2020р. буде обговорення результатів інтерв’ю зі стейкхолдерами і анкетування студентів, які підготували європейські партнери проекту, зокрема Charlotte Pylyser. Усі присутні члени навчальної мережі висловили бажання і готовність взяти участь у наступній зустрічі.

Скориставшись можливістю очної зустрічі зі стейкхолдерами, на обговорення також була представлена освітньо-професійна програма «Фізична терапія» для підготовки магістрів спеціальності 227 «Фізична терапія, ерготерапія». Наталя Закаляк ознайомила присутність з умовами вступу на освітню програму, її особливостями, загальними і професійними компетентностями та результатами навчання. Присутні студенти-магістри, випускники і працедавці висловлювали свої думки щодо запропонованих програмою навчальних дисциплін, які мають забезпечувати необхідні знання, практичні уміння і навички, і одностайно пропонували збільшити тривалість практичної підготовки на базах практики під керівництвом фахівців у сфері фізичної терапії.
Заступник директора інституту фізичної культури і здоров’я доцент Роман Чопик подякував учасникам навчальної мережі за активну участь в реалізації проєкту, підкресливши, що нам дуже корисний досвід працедавців, їх підтримка та поради.

Обговорення освітньої програми
Роман Чопик: Обговорення освітньої програми зі стейкхолдерами