«ЕРГОТЕРАПІЯ В БЕЛЬГІЇ» – відкрита лекція в навчально-науковому інституті фізичної культури і здоров’я

5 квітня 2019 р. у навчально-науковому інституті фізичної культури і здоров’я відбулась відкрита лекція «Ерготерапія в Бельгії», яку прочитала канд. мед. наук, доцент кафедри здоров’я людини та фізичної реабілітації Наталя Закаляк. Лекція стала продовженням заходів, які проводились студентами та викладачами інституту з нагоди Всесвітнього Дня здоров’я. Слухачами лекції були студенти I-IV курсів спеціальностей «Фізична реабілітація» і «Фізична терапія, ерготерапія» та професорсько-викладацький склад інституту.
Лекція була побудована, як звіт доцента Закаляк Н.Р. і викладача кафедри здоров’я людини та фізичної реабілітації, й водночас, директора Реабілітаційного центру «Модричі» Масного О.О. про їхню спільну участь у Міжнародному тижні у VIVES University College (м. Брюгге, Бельгія), організованому бельгійськими колегами в період 17.03 – 23.03.2019р.
Закаляк Н.Р. розкрила студентам і викладачам інституту особливості підготовки ерготерапевтів освітнього рівня Бакалавр у VIVES University College, окреслила відмінності в організації і проведенні освітнього процесу порівняно з Україною, розповіла про умови навчання, проживання і дозвілля студентів у VIVES.

Підготовлена лектором презентація відображала організацію реабілітаційної, зокрема, ерготерапевтичної допомоги в Бельгії. Майбутні фахівці з ерготерапії мали прекрасну можливість ознайомитися з усіма сферами діяльності ерготерапевта в Бельгії, особливостями роботи ерготерапевтів з різними категоріями осіб, які потребують ерготерапевтичних втручань.
Позаяк професія ерготерапевта в Україні є ще дуже «молодою» – такою, що тільки розвивається, то презентація практичної діяльності ерготерапевта у спеціалізованих реабілітаційних центрах для осіб похилого віку, дітей і дорослих з множинними інтелектуальними порушеннями, осіб з політравмою, ампутаціями, черепно-мозковою травмою, набутими і вродженими руховими розладами (параплегіями, тетраплегіями), порушеннями зору, була для студентів дуже пізнавальною і корисною щодо усвідомлення ними ролі і місця своєї майбутньої професії в сучасному суспільстві.
Із вітальним словом, подякою та побажаннями подальшої активної участі у загальноінститутських заходах до студентів та викладачів звернувся заступник директора інституту з навчальної роботи доц. Чопик Р.В.