Вивчаємо бельгійську модель ерготерапії

16 травня 2018р. кафедрою здоров’я людини та фізичної реабілітації навчально-наукового інституту фізичної культури і здоров’я організовано і проведено навчальний семінар-тренінг «Основи ергономіки та ерготерапевтичної діяльності». Захід проводився з нагоди “Всеукраїнського фестивалю науки”, який проходить в нашому університеті.
У роботі семінару взяли участь студенти 1-3 курсів спеціальностей «Фізична реабілітація», «Фізична терапія, ерготерапія» інституту фізичної культури і здоров’я, професорсько-викладацький склад кафедри, а також студентки-ерготерапевти університетського коледжу ВІВЕС (Бельгія) Інес Веррекас та Натані Джоус.
З вітальним словом та побажаннями плідної праці до учасників семінару звернувся заступник директора інституту з наукової роботи та міжнародної співпраці доцент Олександр Логвиненко.
Семінар розпочали студенти другого курсу Дмитро Дужий та Ігор Явір і бельгійські студентки Інес Веррекас та Натані Джоус, які прозвітували про результати спільної роботи над україно-бельгійським проектом, який виконувався упродовж двох місяців на базі Благодійного фонду «Карітас SDD» в м. Дрогобич. Підготовлена студентами презентація відображала бельгійські методи ерготерапевтичної роботи з дітьми та молоддю із психічними та фізичними відхиленнями, яка проводилася ними в центрі «Дивовижні долоні». Дмитро Дужий та Ігор Явір поділилися з учасниками семінару здобутими уміннями і навичками залучення дітей з обмеженими можливостями до заняттєвої діяльності, зважаючи на їх оточуюче середовище, захоплення, улюблені заняття.

Цікаву презентацію про бельгійську модель ерготерапії «Occupational therapy» представила Інес Веррекас. Активні учасники семінару ставили доповідачу запитання про зміст роботи ерготерапевтів в школах, закладах для людей похилого віку, реабілітаційних центрах в Бельгії, на які отримали вичерпні відповіді.
Жвавий інтерес в аудиторії викликала презентація-тренінг Натані Джоус «Back hygiene – ergonomics – transfers», в процесі якої демонструвалися спеціальні методи переміщення важкохворих пацієнтів, які ґрунтуються на правилах ергономіки і запобігають надмірному навантаженню на хребет.

Учасники заходу
Учасники заходу