Міняємо цигарку на цукерку!

Під таким гаслом у середу 4 квітня до Всесвітнього дня здоров’я студенти інституту фізичної культури і здоров’я провели цікаву і корисну акцію “Міняю цигарку на цукерку”. Організатором акції виступила кафедра здоров’я людини та фізичної реабілітації.
Мета акції – пропаганда здорового способу життя, крок до збереження здорової нації. Всім добре відомо, що куріння — це шкідлива звичка. Та ці знання не заважають курити людям всіх вікових категорій та соціальних верств. Шкода від куріння не тільки в тому, що погіршується здоров’я курця, а й тих, хто його оточує. За статистичними даними, Україна займає одне з перших місць в Європі за кількістю курців. Кожен другий дорослий українець курить. В цілому у країні 15,5 млн. курців, і з кожним роком кількість викурених цигарок зростає. На кожного українця припадає понад 2500 цигарок – майже 7 щоденно.

На вулицях міста та біля всіх корпусів нашого університету студенти спеціальності «Фізична реабілітація» пропонували курцям позбутися згубної звички «паління» хоча б, помінявши цигарку на солодку цукерку.
Головні гасла студентів, які звучали цього дня: «Краще з’їсти смачну цукерку, ніж викурити цигарку!», «Ми – за здоровий спосіб життя!», «Цигарка – ворог!», «Молодь обирає здоров’я!».
Не тільки студенти, а й викладачі та співробітники університету із задоволенням брали участь у запропонованому обміні.
Обміняти тютюновий виріб на солодощі зголосилося досить багато курців, особливо спонукала до «благородного вчинку» присутність поряд дружин, дітей чи онуків. Правда, зустрічались і прихильники тютюну, яким було важко розлучитися зі своєю цигаркою чи самокруткою.
Важливо зазначити, що більш активною і позитивно налаштованою була молодь нашого міста. Люди з посмішкою вітали студентів і без проблем міняли цигарку на цукерку.
Отож, міцного здоров’я усім! А старшим поколінням не забувати, що ми – постійний приклад для своїх дітей та онуків.