Волонтерська діяльність студентів факультету фізичного виховання

25 листопада 2016 року у Дрогобицькому добровільному товаристві захисту дітей-інвалідів “Надія” відбулося урочисте відкриття “кімнати Монтессорі”. Даний захід здійснювався в рамках відзначення Міжнародного дня людей з інвалідністю 3-го грудня.
На відкриття були запрошені представники місцевого самоврядування, громадських, політичних та благодійних організацій, духовенство, ректор Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка професор Н. Скотна та інші досвідчені педагоги нашого університету. Також, на святкуванні були присутні студенти, викладачі та декан факультету фізичного виховання доцент Р. Чопик, адже факультет фізичного виховання є постійним партнером товариства.

Студентська молодь факультету фізичного виховання взяла активну участь в організації і проведенні даного заходу та допомагала обладнати ігрові кімнати за лікувальною методикою М. Монтессорі. Діти разом зі студентами вивчали цікавинки, пізнавали світ своїми допитливими оченятами та сумлінно навчалися контактувати з предметами особисто.
На сучасному етапі методика Марії Монтессорі використовується як для навчання та виховання дітей з нормальним розвитком, так і для дітей з різною патологією. Полягає вона у тому, що педагог не повчає, не оцінює дитину, не порівнює її досягнення з досягненнями інших дітей, не пропонує готових шаблонів-відповідей, а запрошує поміркувати, пропонує розв’язати завдання чи життєву ситуацію. Дорослий має подавати основне джерело знань – навколишнє середовище, таким чином, щоб воно стимулювало процес навчання.
Система М. Монтессорі є дійсно інтернаціональною, оскільки успішно використовується в усіх демократичних країнах світу, а також в Україні.
У 1992 р. Україна приєдналася до Асоціації Міжнародного товариства «М. Монтессорі». У міжнародній практиці вчителі Монтессорі об’єднані у Всесвітню асоціацію Монтессорі.
В Україні свою асоціацію вчителів було створено у 1996 році в Києві, вона має своє періодичне видання «Вісник». Методика Монтессорі має терапевтичне спрямування і тому називається лікувальна педагогіка М. Монтессорі.
Гаслом педагогічної системи М. Монтессорі є звернення дитини до дорослого: «Допоможи мені зробити це самому» – тобто, стати самостійним і незалежним від дорослих. Це і є основа мети методики.
Висловлюємо велику подяку всім студентам факультету фізичного виховання за їхню волонтерську роботу та добрі діла!