Починаємо літо з найвищої вершини України

Вона чарівна та струнка, і як справжня красуня примхлива та недоступна. Вона любить увагу, водночас примушує страждати своїх прихильників. ЇЇ величають найвищою вершиною України і не випадково говорять, що підкорити її – обов’язок кожного українця. Звичайно, мова йде про Говерлу – найбільш відвідувану та найпопулярнішу гору в Україні. Однак, як виявилось, далеко не всім студентам нашого університету доводилось побувати на цій чудовій вершині. У зв’язку з цим, а також, з метою популяризації зеленого туризму та активного відпочинку студентами і викладачами факультету фізичного виховання було організовано сходження на найвищу гору України.
Сходження відбулось 7 червня і розпочалось від бази Заросляк. 3,7 км добре протоптаною стежкою, з перепадом висот понад 1000 м, менше ніж півтори години ходу і студенти на вершині. Непогано, як для тих хто піднімається на гору вперше, але як для «фізкультурників» результат не найкращий. Однак, метою не було встановлення рекордів, а насамперед, цікаво і з користю провести час. Тому під час підйому не шкодували часу, щоб помилуватися чудовими краєвидами та зафіксувати їх.
Літо ще тільки розпочинається, попереду період канікул та відпусток. Напевно не знайдеться нікого, хто б не замислювався над тим, куди б поїхати, і де б відпочити. В Україні є багато чудових та цікавих місць, які б вартувало відвідати, і Карпати одне з них. Тому, для любителів пригод, активного і цікавого відпочинку сповненого вражень і екстриму, Карпатські гори є саме тим місцем, куди потрібно їхати в першу чергу. До того ж далеко їхати не доведеться, адже Карпати зовсім поруч.

Цікаво знати:

  • Говерла розташована в гірському масиві Чорногора на межі Івано-Франківської та Закарпатської областей і є однією з 6 двохтисячників України
  • Назва Говерли перекладається на угорську як Hovar що означає снігова гора. Раніше гора мала назву «Говирла», але при нанесенні її розташування на австрійську військову карту була допущена орфографічна помилка, і з тих пір її назва отримало нинішнє звучання.
  • На східних схилах гори у долині льодовикового кару знаходиться один з витоків р. Прут, де утворює водоспад каскадного типу. Загальна висота падіння води близько 80 м.
  • Говерла знаходиться відразу на двох природоохоронних об’єктах: Карпатському біосферному заповіднику та Карпатському національному природному парку.