XVІ ВСЕУКРАЇНСЬКА УЧНІВСЬКА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ

9 ‒ 10 квітня 2024 року на факультеті здоров’я людини та природничих наук Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка відбулася чергова XVІ Всеукраїнська учнівська науково-практична конференція «Еколого-валеологічна культура – вибір XXI століття». Захід відбувся в режимі онлайн із використанням платформи Google Meet, що дало можливість учням і педагогам із різних куточків України без жодних проблем долучитися до конференції. Учасниками конференції стали понад 70 учнів, які представляли загальноосвітні заклади восьми областей України, зокрема: Хмельницької, Волинської, Закарпатської, Івано-Франківської, Львівської, Миколаївської, Одеської та Запорізької.

З вітальним словом виступили: проректор з наукової роботи Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка, професор Микола ПАНТЮК; професорка кафедри освітньої політики Львівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Олена Шиян; професорка кафедри природничо-математичної освіти Львівського обласного інституту післядипломної освіти Ніна НОВИКОВА; декан факультету здоров’я людини та природничих наук, професор Микола ЛУК’ЯНЧЕНКО; директор Центру професійного розвитку педагогічних працівників Дрогобицької міської ради Галина МАРЧУК; доцентка кафедри біології та хімії  Світлана ВОЛОШАНСЬКА. Модератором заходу була доцент кафедри медико-біологічних дисциплін, географії та екології Галина КОВАЛЬЧУК.

Під час пленарного засідання учасники конференції з цікавістю прослухали доповіді гостей: керівника психологічної служби Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка, доцента кафедри психології Андрія ЗИМЯНСЬКОГО на тему «Психічне здоров’я особистості в умовах сьогодення»  та  директора КНП «Центр екології, туризму та сталого розвитку» м. Борислава Мирона ЦАЙТЛЕРА на тему «Відходи в доходи» – досвід бориславської громади». Змістовними та обгрунтованими були представлені наукові роботи  учнів: «Дослідження складу комбінованого засобу на основі соку каланхое з ранозагоювальною активністю» (ліцеїстка Анастасія ШУБАК – КЗ ЛОР «Обласний науковий ліцей»); «Нестандарна відновлювальна паливна сировина» (Іван ТЮТЬКО – Чижиківський ЗЗСО І-ІІІ ст. імені А. Гнатишина Підберізцівської сільської ради Львівського району ); «Глобальні екологічні виклики внаслідок війни в Україні» (Марія БАЧИНСЬКА – Попелівський ЗЗСО І-ІІІ ст.).

Після завершення пленарних доповідей згідно програми конференції учасники продовжили працювати у секціях: «Здоров’я людини»; «Екологія», «Фізична культура і спорт». Наукові дослідження здобувачів освіти були присвячені актуальним темам сьогодення, зокрема: «Вплив здорового способу життя на стійкість організму до гострих респіраторних вірусних захворювань»,  «Порушення зору в умовах сучасної школи та їх профілактика», «Молоко та молочні продукти в моделі здорового харчування школярів», «Фізіологічні аспекти впливу кофеїну на організм людини», «Формування навичок здорового способу життя», «Іпотерапія як метод реабілітації дітей із відхиленням в розвитку», «Стан навколишнього середовища у Львівській області: стратегічні та екологічні виклики», «Біотестування криничних вод Дрогобицької ОТГ за методом Горової», «Сучасні погляди на роль фізичного виховання у формуванні здорового способу життя», «Дослідження фізичної активності здобувачів освіти під час змішаної форми навчання» та ін. Доповідачі вільно володіли підготовленим матеріалом, давали відповіді на запитання, брали участь в обговоренні та набували досвіду наукової діяльності.

Можна з впевненістю сказати, що випускники наших закладів освіти мають чимало ідей як не нашкодити здоров’ю людини, зміцнити його та зберегти довкілля для майбутніх поколінь. Тому сподіваємося, що добра традиція проведення такої конференції збережеться і надалі.

Щиро вдячні усім учасникам XVІ Всеукраїнської учнівська науково-практичної конференції «Еколого-валеологічна культура – вибір XXI століття» та науковим керівникам, які допомагають юним науковцям в реалізації їх задумів. Зичимо креативності, творчого натхнення та успіхів!

2 (1)
5 (2)
7 (1)
9 (1)
3 (3)
8 (1)
4 (2)
6 (1)