Доцент Роман Проць провів науково-методичний семінар на Вінниччині

У неділю, 5 листопада, напередодні старту регіональних футзальних змагань до Вінниці завітав провідний фахівець Комітету арбітражу Асоціації футзалу України – доцент Роман Проць.
Більше двадцяти арбітрів футзалу Вінницької області взяли участь у науково-методичному семінарі та змогли отримати найсучасніші методичні рекомендації щодо тлумачення багатьох аспектів чинних Правил гри. Було проведено теоретичне тестування за допомогою спеціальних засобів, які миттєво виводили на екран аналіз загальних результатів у вигляді кольорових відсоткових діаграм та відповідних графіків. Це дало змогу швидко визначити пріоритетні напрями для дискусії.

1
3
5
2
4
6

Найбільш жвавий інтерес учасники проявили до нових аспектів ЗОГМу та епізодів з контактами м’яча і руки, особливо в частині, коли після цього забивається гол. Не оминули увагою і ситуації зміщення воріт, дотримання процедури виконання усіх видів ударів та нюансів при застосуванні дисциплінарних санкцій, а також новітніх програм фізичної підготовки рефері та аспектів тестування рівня їх підготовленості. З невеликими перервами жива дискусія тривала понад п’ять годин і усі її учасники були максимально задоволені цікавістю, обсягом та новизною отриманої інформації.
Підводячи підсумки, керівник Асоціації футзалу Вінниччини Юрій Максименко висловив вдячність доцентові кафедри теорії та методики фізичного виховання і спорту Романові Процю та його асистентам, серед яких був і випускник нашого факультету, арбітр FIFA Орест Дуцяк, за надзвичайно якісно проведений семінар та запросив їх до наступної зустрічі у січні 2024 року.