Нові здобутки вихованців Школи арбітражу

Плідним на здобутки видався 2023 рік для Школи арбітрів, яка функціонує при нашому факультеті вже два десятиліття. До її створення і підтримки ще у далекому 2003 році доклалися тодішній ректор університету професор Валерій Скотний, віце-президент Асоціації футзалу Львівщини, декан факультету фізичного виховання професор Микола Лук’янченко та президент Асоціації футзалу України, завідувач кафедри футболу Національного університету фізичного виховання і спорту професор Геннадій Лісенчук, а реалізувати поставлені високі цілі довірили, на той час, ще викладачеві кафедри спортивних дисциплін і методики їх викладання Роману Процю.

1
3
2
5

На даний час, вже доцентові кафедри теорії та методики фізичного виховання і спорту Роману Процю є чим гордитися. За 20 років його діяльності Школа арбітрів здолала шлях від аматорського рівня до категорії FIFA у футзалі. Наступна ціль – це виховати арбітра категорії FIFA у футболі. Для цього триває постійний пошук серед студентів нових кандидатів та важка, рутинна, подекуди невидима, але постійна невтомна праця з тими, хто вже «взяв у руки свисток». Початок цього року ознаменувався включенням магістра фізичної культури Ореста Дуцяка до списку рефері FIFA, згодом у квітні, він в парі зі студентом першого курсу бакалаврату спеціальності фізична культура і спорт Максимом Процем, успішно відпрацювали на Фіналі Кубку України з футзалу. Після цього Максим Проць, студент першого курсу магістратури Назарій Лизан (гр. ФК-109М) та випускник магістратури Микола Герчук відмінно провели Фінал Аматорської футзальної ліги України та фінальну частину Першої ліги України. У травні-червні цього року Орест Дуцяк та Роман Проць були призначені на поєдинки фінальної серії плей-оф за «золото» Чемпіонату України серед команд Екстра-ліги.

Тарас Козак

І ось у серпні нові здобутки. 14 серпня студенти Максим Орляк (гр.ФКС-22Б), Михайло Кекіс (гр.ФК-15Б), вступники Владислав Кос, Юрій Петрик і Зеновій Кобіневич та випускник Орест Дуцяк успішно склали тестування фізичної підготовленості на обласному семінарі у Львові. А вже 17 серпня у м. Буча на сучасній спортивній арені Орест Дуцяк відмінно провів матч за Суперкубок України з футзалу та отримав пам’ятну відзнаку від Міністра молоді та спорту України Вадима Гутцайта. Натомість ще один студент   магістратури Тарас Козак (гр.ФК-109М) підвищився у класі футбольного арбітражу, зробивши черговий крок на стежині до омріяної категорії FIFA. 18 серпня у Кременчуці 22-річний Тарас Козак дебютував у третьому за рангом футбольному дивізіоні нашої країни, успішно провівши поєдинок між  кременчуцьким «Кременем-2» та одеським «Реалом Фармою».

Вітаємо наших колег та бажаємо не зупинятися на досягнутому!