Навчальні практики з ботаніки, зоології та основ сільського господарства студентів кафедри біології та хімії

З 3 по 23 липня 2023 року студенти спеціальностей «Біологія та здоров’я людини» і «Біологія» 1 та 2 курсів проходили навчально-польову практику з ботаніки та зоології під керівництвом старшого викладача, кандидата педагогічних наук Сузанни Волошин, доцента, кандидата біологічних наук Галини Кречківської та старшого викладача, кандидата сільськогосподарських наук Оксани  Николаїшин.

Навчально-польова практика є важливою складовою освітнього процесу у підготовці біологів та вчителів біології. Упродовж практики студенти вивчали флору і фауну лісових, паркових, водно-болотних та польових фітоценозів. На заняттях вони знайомилися із методиками виготовлення гербаріїв, вологих препаратів безхребетних і хребетних тварин, опудал, навчалися працювати із визначниками, атласами, навчальною і методичною літературою. Під час маршрутних екскурсій в екопарк «Студентський», парк «Степана Бандери», парк «Богдана Хмельницького», художньо-меморіальний комплекс «Стежка Івана Франка» с.Нагуєвичі та відпочинковий комплекс Залісся студенти мали змогу вивчити різноманітність видів рослин, які зустрічаються у лісах, парках та водоймах нашого краю, а також зібрати рослини для виготовлення гербаріїв та колекцій безхребетних тварин.

У Трускавецькому лісництві здобувачі побачили не лише рослини, які характерні для лісопарку, а й реліктові види: кунінгамія ланцетоподібна(Cunninghamia lanceolata ), метасеквойя китайська (Metasequoia glyptostroboides ). Відвідуючи Трускавецький міський парк, крім дикорослих рослин студенти побачили велике різноманіття культурних рослин: спірей, гортензій, барбарисів.

З особливим зацікавленням майбутні біологи відвідали зоопарк “Лімпопо”, де цікаво та активно провели час, вивчаючи різноманітність тварин та їх походження, Дрогобицьку солеварню, де мали змогу скуштувати найсмачнішу сіль, відвідали підприємство “Боровик”, де мали змогу ознайомитись з особливостями розвитку та вирощування грибів.

Під час проходження навчально-польової практики здобувачі збагатилися новими знаннями та  проявили зацікавлення у практичному дослідженні ботанічного і зоологічного світу, отримали поради щодо заповнення щоденника і звіту практики.

 

 

 

 

 

 

 

 

Студенти III курсу спеціальності 014 Середня освіта « Біологія та здоров’я людини» проходили практику з основ сільського господарства під керівництвом кандидата сільськогосподарських наук, доцента кафедри біології та хімії Миколи Шпека.

Під час практики студенти ознайомилися з сучасними технологіями вирощування сільськогосподарських культур, доглядом за посівами, методиками збору, гербаризації культурних рослин та бур’янів; навчилися проводити заходи боротьби з шкідниками та хворобами сільськогосподарських  культур.

Студенти закріпили свої знання з навчальної дисципліни «Сучасні технології в рослинництві» про посівні якості насіння,  підготовку насіння до сівби, передпосівний обробіток ґрунту, вивчили методики закладання та проведення польових дослідів з рослинами на навчально-дослідній ділянці.

Кожен студент отримав індивідуальне завдання, зміст якого  конкретизувався на проведенні дослідів з рослинами на навчально-дослідній ділянці, описі короткої характеристики сортів, біологічних особливостей та технології  вирощування сільськогосподарських культур.

“Враження, які ми отримували кожного дня, назавжди залишаться в серцях. Це були одні з найкращих днів нашого студентського життя”, – діляться своїми враженнями майбутні біологи.