Нове досягнення Школи футбольного та футзального арбітражу факультету здоров’я людини та природничих наук

Впродовж чотирьох днів, з 19 по 22 липня 2023 року, у м. Києві відбувся навчально-тренувальний збір і тестування для арбітрів та асистентів арбітра чемпіонату України Професіональної футбольної ліги (ПФЛ, 2 ліга). Загалом до участі в НТЗ викликали 52 офіційних особи матчу (22 арбітри та 30 асистентів арбітра) відібраних з усієї України. Приємно зазначити, що до складу арбітрів ПФЛ вперше потрапив студент магістратури нашого університету Тарас Козак, який навчається на спеціальності 014 «Середня освіта (Фізична культура)» факультету здоров’я людини та природничих наук (гр. ФК-110М).

1
2
3
4

Тарас Козак є одним з найкращих вихованців Школи футбольного та футзального арбітражу, яка останні два десятиріччя плідно функціонує при факультеті здоров’я людини та природничих наук під керівництвом доцента кафедри теорії та методики фізичного виховання і спорту Романа Проця. Талановитого і перспективного юнака, Роман Проць угледів, ще під час його навчання у Самбірському фаховому педагогічному коледжі імені Івана Филипчака і проведення там місцевих змагань з міні-футболу. У грудні 2016 року розпочав з ним освоювати ази арбітражу, дійшовши до проведення матчів Екстра-ліги Чемпіонату та Кубку України з футзалу. Вбачаючи неабиякий потенціал, наставник паралельно рекомендував Тараса Козака в обласну школу футбольного арбітра (ШФА) під керівництвом Андрія Шандора та Юрія Можаровського. В 2020 році Тарас став студентом першого (бакалаврського) рівня вищої освіти інституту фізичної культури та здоров’я ДДПУ імені Івана Франка і пройшов відбір до Національної ШФА (керівник Сергій Лисенчук). У 2022 році, вихованець Романа Проця, потрапив до числа трьох кращих арбітрів (серед декількох десятків випускників НШФА), які пройшовши ретельний медичний огляд у Медичному центрі спортивної медицини Міністерства молоді та спорту України» та клініці «АЙЛАЗ», дебютували у Прем’єр-лізі України з футболу (U-19), яка дала старт професійній кар’єрі рефері. Цього ж року Тарас Козак, успішно завершивши навчання на бакалавраті, вступив у магістратуру нашого університету і продовжує крок за кроком долати етапи професіонального арбітражу.
Вітаємо представників факультету здоров’я людини та природничих наук з новим досягненням та бажаємо їм подальшого зростання на професіональному рівні.