ПІДСУМКИ КОНФЕРЕНЦІЇ В РАМКАХ РЕАЛІЗАЦІЇ ПРОЄКТУ UKROTHE

18 травня 2023 року у Дрогобицькому державному педагогічному університеті на факультеті здоров’я людини та природничих наук було проведено Міжнародну науково-практичну конференцію, присвячену результатам реалізації проекту Erasmus+ KA2 UKROTHE («Розробка навчальної програми з ерготерапії»).

Науковий захід відбувався на платформі ZOOM у формі пленарного та секційних засідань. Голова організаційного комітету конференції, доктор педагогічних наук, професор Микола Лук’янченко висловив особливу подяку співорганізаторам та учасникам конференції, серед яких були науковці українських та закордонних закладів вищої освіти: Хмельницького національного університету; Придніпровської державної академії фізичної культури і спорту; Університету прикладних наук VIVES (Бельгія); Жешівського університету (Польща), Львівського державного університету фізичної культури імені І. Боберського, Університету фізичного виховання та спорту імені Єнджея Снядецькего в Гданську (Польща); Польського товариства наук, Івано-Франківського національного медичного університету, Латвійської Академії Спортивної Освіти (м. Рига) та інші.

З вітальним словом до учасників конференції звернулися проректор з науково-педагогічної роботи, міжнародних зв’язків та інформаційної діяльності Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка доцент Ігор Гриник; менеджерка проєкту UKROTHE університету прикладних наук VIVES Шерон Шілеверт.

У конференції взяли участь понад 100 учасників. Робочими мовами були українська та англійська. Завдяки синхронному перекладу, кожен з учасників конференції мав змогу слухати доповіді на українській чи англійській мові.

На пленарному засіданні конференції з доповідями, присвяченими питанням ерготерапії, виступили партнери проекту UKROTHE: Олег Базильчук, доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри фізичної терапії, ерготерапії Хмельницького національного університету, Україна – «Шляхи реалізації проекту UKROTHE: матеріально-технічне забезпечення освітньо-професійної програми з ерготерапії»; Lorenzo Billiet, Vives University of Applied Sciences, Belgium – «International Classification of Functioning Disability and Health. The use of a core Set»; а також учасниця Міжнародного проекту Erasmus+ «REHAB» Катерина Тимрук-Скоропад, доктор наук з фізичного виховання і спорту, професор кафедри фізичної терапії та ерготерапії Львівського державного університету фізичної культури імені І. Боберського, Україна з доповіддю на тему «Посилення освітніх програм зі спеціальності 227 «Терапія та реабілітація» у співпраці з міжнародними проектами».

Модератором секції з ерготерапії був керівник робочої групи проєкту UKROTHE з Хмельницького національного університету професор Олег Базильчук, а технічну підтримку заходу забезпечували партнери проекту з ДДПУ ім. І.Франка доц. Наталя Закаляк, ст. викладач Юрій Рогаля, викладач Оксана Фігура.

З доповідями на ерготерапевтичну тематику виступили кординатори проєкту UKROTHE Vives University of Applied Sciences (Belgium) Anne-Marie Denolf – «Sherborne Developmental Movement (SDM)» і Jolien Biccler – «Preschool children with autism. Parents @ the centre of the occupational therapy». Досвідом ерготерапевтичної практики поділилися ерготерапевти реабілітаційного центру «Модричі» в м Трускавець і партнера проекту UKROTHE – Віра Коваль та Вероніка Токмакова.

У представлених на секційному засіданні доповідях розглядалися проблеми освіти ерготерапевтів в Україні, досвід підготовки фахівців з ерготерапії в Європі, результати вивчення міжнародного досвіду у цій сфері та шляхи його впровадження у систему вищої освіти в Україні. Учасники проєкту UKROTHE з Придніпровської державної академії фізичної культури і спорту і Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка – доценти Сергій Рокутов і Наталя Закаляк представили результати реалізації проєкту у вітчизняній практиці освіти.

Завершилася конференція жвавим обговоренням доповідей спікерів і викликів, які стоять на шляху до освітньої підготовки ерготерапевтів в Україні за європейськими стандартами.

Щиро вдячні всім організаторам і учасникам конференції та будемо раді нашій подальшій співпраці!