Стажування викладачів факультету здоров’я людини та природничих наук у відділеннях ерготерапії бельгійських лікувальних закладів згідно програми “UKROTHE”

Програма з розвитку бакалаврської освітньої програми з ерготерапії в Україні “UKROTHE”, у якій бере участь ДДПУ, передбачає стажування українських викладачів (job shadowing) на робочому місці ерготерапевта приймаючої сторони, що організовує університетський коледж VIVES (Brugge, Бельгія). Виконуючи вимоги цієї програми, на протязі трьох тижнів, починаючи з 5 червня 2023 року, старший викладач кафедри фізичної терапії, ерготерапії та здоров’я Юрій Рогаля та викладач цієї ж кафедри Дмитро Дужий мали можливість спостерігати за роботою ерготерапевтів шпиталів міст Торхаут та Руселаре, розташованих у бельгійській провінції Західна Фландрія неподалік від її адміністративного центру м. Брюгге. Викладачі ознайомились із організацією роботи ерготерапевтів та фізичних терапевтів у складі мультидисциплінарної команди, обстеженням пацієнтів, проведенням ерготерапевтичних втручань, в тому числі з використанням новітнього комп’ютеризованого обладнання, розвитком у пацієнтів навиків для досягнення максимального рівня незалежності. Важливою була участь ерготерапевтів шпиталю у програмах реабілітації пацієнтів з болем спини, хронічним обструктивним захворюванням легень, а також надмірною масою тіла після проведеного оперативного лікування. За результатами стажування були підготовані презентації.
Вивчення системи ерготерапевтичної допомоги у Бельгії допоможе вдосконалити її розбудову в Україні, яка на сьогодні є вкрай актуальною.