Участь у IV Міжнародній конференції з ерготерапії в Україні

3 грудня 2022 р. відбулася Четверта Міжнародна Конференція з ерготерапії, яку вже чотири роки поспіль організовує і проводить ГО “Українське товариство ерготерапевтів” за підтримки Всесвітньої Федерації Ерготерапевтів (WFOT). Цьогоріч конференція проходила під назвою «РОЗВИТОК ПРОФЕСІЙНОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ЕРГОТЕРАПЕВТА ПІД ЧАС ВІЙНИ» в режимі онлайн. Доцент кафедри фізичної терапії, ерготерапії та здоров’я факультету здоров’я людини та природничих наук Наталя Закаляк взяла участь у роботі міжнародної конференції як член громадської організації ГО “Українське товариство ерготерапевтів”. Слід зазначити, що кафедра фізичної терапії, ерготерапії Дрогобицького державного педагогічного університету ім. І.Франка минулого була співорганізатором і модератором одного із секційних засідань «Професійна підготовка» 3-ої Міжнародної Конференції з ерготерапії.

image9
image6
image3
image8
image5
image2
image7
image4
image1

Ерготерапевтична спільнота України чекала на цю подію, адже програма конференції була оприлюднена заздалегідь і обіцяла бути цікавою, пізнавальною, а відтак і корисною. Насиченою була програма цьогорічної конференції за участю 13 іноземних спікерів з Великої Британії, Німеччини, Нової Зеландії, Нідерландів, США, Латвії, ну і, звичайно, з України.
Нікого не залишили байдужими доповіді іноземних та вітчизняних фахівців з ерготерапії, які були присвячені питанням надання ерготерпевтичної допомоги в умовах війни: Дженніфер Томпсон – Ерготерапевтичні групи для військових: Створення, організація та потенційні втручання (CША); Надін Бланкворт – Ерготерапія з переміщеними особами: вивчення можливостей для підтримки та обміну знаннями (Нідерланди); Ден Джонсон – Розпізнавання впливу моральної травми під час військового конфлікту та роль фахівців сфери охорони здоров’я (Нова Зеландія); Олександра Калінкіна – «Реалії роботи ерготерапевта під час війни: нові виклики та стратегії реалізації нових запитів» (Україна) та ін. Спікери конференції наводили багато клінічних випадків зі своєї практичної діяльності, що дає можливість краще зрозуміти професійну діяльність ерготерапевта. Учасники конференції отримували відповіді на питання, дискутували, ділилися досвідом.
У цьогорічній конференції взяли участь понад 150 учасників і це в часі війни в України. Така широка аудиторія є свідченням того, що новітня професія ерготерапевта продовжує розвиватися в Україні, є затребуваною на ринку праці і має майбутнє.