XV ВСЕУКРАЇНСЬКА УЧНІВСЬКА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ

23-24 листопада 2022 року на факультеті здоров’я людини та природничих наук Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франк відбулася ювілейна XV Всеукраїнська учнівська науково-практична конференція «Еколого-валеологічна культура – вибір XXI століття». Захід відбувся онлайн із використанням платформи Google Meet, що дало можливість учням і вчителям із різних міст та областей України без жодних проблем долучитися до конференції.

Вітальним словом учасників наукової зустрічі привітали: проректор з наукової роботи професор Микола Пантюк, доцентка кафедри біології та хімії  Світлана Волошанська; професорка кафедри природничо-математичної освіти Львівського обласного інституту післядипломної освіти Ніна Новікова; заступниця декана з наукової та виховної роботи факультету здоров’я людини та природничих наук, доцентка Ірина Копко та модератор заходу заступник декана факультету здоров’я людини та природничих наук з навчальної роботи, доцент Роман Чопик.

У межах конференції проводилося обговорення актуальної проблеми «Пріоритетність освіти у вирішенні проблем здоров’я, екології та безпеки життя в умовах сьогодення».

Під час пленарного засідання учасники мали можливість прослухати доповідь психологині Центру професійного розвитку педагогічних працівників Дрогобицької міської ради Наталії Свойкіної «Перша психологічна допомога в умовах війни» та  директора КНП «Центр екології, туризму та сталого розвитку» м. Борислав Мирона Цайтлера «Цінності та практики екологічного сталого розвитку на шляху відновлення України».

Після завершення пленарних доповідей учасники продовжили роботу у секціях згідно програми конференції. Доповіді учасників присвячені профілактиці захворювань, здоров’язберігаючим технологіям, здоровим звичкам, руховій активності, проблемам харчування підлітків, проблемам екології, забруднення навколишнього середовища, альтернативним джерелам, стану водних ресурсів та інше.

Головуючі на секції «Здоров’я людини» Ірина Копко та Оксана Лупак – продовжили роботу конференції де заслухали доповіді учасників які висвітлювали питання впливу мистецтва на здоров’я людини; гаджетозалежність сучасних дітей; вплив сучасного танцю на здоров’я; вплив енергетичних напоїв на здоров’я людини; особливості фітопрофілактики при захворюваннях органів дихання; профілактика серцево-судинних захворювань серед учнівської молоді, вплив алкоголю та наркотиків на організм людини та багато інших.

Головуючі на секції «Екологія» Ірина Бриндзя та Віталій Філь у своєму секційному засіданні прослухали доповіді які висвітлювали проблеми екологічного спрямування: проблема збереження біорізноманіття; раціональне використання водних ресурсів; аналіз стану повітря та води у населених пунктах; характеристика рідкісних видів тварин; використання структури популяції Pyrrhocoris arterus для проведення екологічного моніторингу; альтернативні джерела питної води та їх якість та інші.

Також учасниця з м. Харків через повітряну тривогу не мала можливості доповісти на конференції очно тому з її доповіддю учасники ознайомилися за допомогою відео, яке було продемонстровано головуючими. https://youtu.be/EJodM1L5p7c

Учасниками конференції були понад 90 учнів, які представляли загальноосвітні заклади семи областей України, зокрема: Київської, Харківської, Хмельницької, Волинської, Закарпатської, Івано-Франківської та Львівської.

Доповідачі вільно володіли підготовленим матеріалом, давали відповіді на запитання, брали участь в обговоренні та набували досвіду наукової діяльності.

Можна з впевненістю сказати, що випускники наших шкіл мають чимало ідей як не нашкодити здоров’ю людини, зміцнити його та зберегти довкілля для майбутніх поколінь. Тому сподіваємося, що хороша традиція проведення такої конференції збережеться і надалі.

Широ вдячні науковим керівникам, які допомагають юним науковцям в реалізації їх задумів.